Činnost TJ Sokol Statenice v roce 2021

Milí spoluobčané, rádi bychom vám v krátkosti představili aktivity místního Sokola, které proběhly minulý rok.

Děkujeme všem, kteří pomohli udržet činnost oddílů během složitého období stále ještě poznamenaného covidovou pandemií.

Přehled oddílů

Fotbalový oddíl

• Zásadní událostí je vznik fotbalové přípravky pro ročníky 2014 – 2017. Děkujeme našim skvělým trenérům, že se do tohoto nelehkého úkolu pustili s takovým nadšením.
  • Dále trvá spolupráce s Duklou Praha – tréninky, pořádání akcí.

Taneční oddíl pro dospělé

• Tanečníci se scházejí pravidelně již osmým rokem každou neděli ve 20:00 v tělocvičně v Horoměřicích.
  • Po bloku latinskoamerických tanců se oddíl aktuálně věnuje nácviku standardních tanců.

Všestrannost a cyklistika

• Pravidelné tréninky na kole a inline bruslích probíhají 1x týdně, pro děti od 6ti do 15let na místním hřišti a v okolí.
  • Součástí oddílu byla v roce 2021 i skupina “Lesních běžců”, která se tužila při výbězích do místního lesa.

Volejbalový oddíl

• Neformální skupina nadšených sportovců se schází pravidelně každou neděli odpoledne na „umělce“ ve Statenicích vedle dětského hřiště.
  • Dospělé hráče často doplňují i jejich šikovné ratolesti.
  • Velmi rádi uvítáme ve svých řadách další nadšence, kteří se chtějí odreagovat u tohoto sympatického kolektivního sportu.

Přehled pravidelných i zbrusu nových akcí

• Velikonoční nadílka – v „covidové“ době rozvezl Sokol dětem velikonoční balíčky.
  • V říjnu proběhl výlet do Českého Krumlova. Autobusového zájezdu se zúčastnilo zhruba 50 lidí.
  • Během prázdnin se ve spolupráci s Eventime zorganizovaly tři 5denní turnusy letních kempů zhruba pro 50 dětí se Statenic a okolí.
  • V srpnu se během nádherného počasí na hřišti opékali buřtíky. Prázdninovou atmosféru dokreslovala živá hudba.
  • Na Mikuláše se podařilo opět zorganizovat dobrodružnou večerní Čertovskou stezku v místním lese. Počet účastníků letos předčil naše očekávání. V cíli nechyběl Mikuláš, anděl i čert se sladkou odměnou.
  • V prosinci jsme hostili již třetí ročník seriálu „Statenice běží“. Domácí získali za svoje výkony několik cenných kovů.
  • Těsně před Vánoci se na hřišti uskutečnil vánoční turnaj přípravek.

Důležitá je i údržba sportovišť

• Pořádáme pravidelné jarní a podzimní brigády.
  • Pečlivě se prořezáváme a hnojíme fotbalovou plochu.
  • Zrekonstruovali jsme šatnu pro děti.

Další aktivity

• Obec schválila prodloužení nájmu fotbalového hřiště na další období.
  • Daří se nám získávat dotace od NSA a Středočeského kraje. S nadějí vyhlížíme výsledek žádosti na stavbu moderního beachvolejbalového hřiště.
  • Obec nám přidělila granty na opravu šaten pro dětské skupiny, pro taneční oddíl a zájezd do Krumlova.
  • Sokol zakoupil pozemky 107/4, 107/6 a 108, které přiléhají k fotbalovému hřišti. Budou sloužit pro další rozvoj sportovních aktivit.

Na závěr ještě ochutnávka z letošního roku 2022

• Masopust 26.2.2022 – tradiční akce pořádána ve spolupráci s Obecním úřadem Statenice
  • Běžkařský výlet 5.3.2022 – tentokrát v Krušných horách v lokalitě Dlouhá louka
  • Sportovní den 27.3.2022 – zapojilo se přes 160 dětí!
  • Velikonoční Tancovačku v únětické sokolovně – 8.4.2022

A na co se můžete těšit

• Jarní brigáda 7.5.2022 – úklid sportovního areálu (hrabání listí, prořezy náletů, úklid odpadků apod.)
  • Opékání buřtů na hřišti 13.8.2022
  • Exkurze na farmu Hole s průvodcem 28.4.2022
  • Letní sportovní kemp 18.–22.7. 2022
  • Statenická tlapka – stezka se stanovišti pro pejsky a jejich páníčky – termín bude upřesněn
  • Orientační běh v lese a v okolí fotbalového hřiště – termín bude upřesněn
  • A další pravidelné akce (Čertovská stezka, kulturní akce,….)

Budeme velmi rádi, pokud se k nám připojí další aktivní lidé a pomohou nám zajišťovat chod oddílů. Společně můžeme posunout místní sokolský spolek zase o úroveň výš a zpřístupnit tak sportovní aktivity širšímu okruhu dětí i dospělých.

Další informace a kontakty naleznete na našem webu, Facebooku a Instagramu.