Šestkový volejbal

Hlavním cílem oddílu je zábava, utužování sousedských vztahů, aktivně využitý volný čas a postupné zlepšování herní úrovně. Pokud váháte, přijďte si hru vyzkoušet. Nevadí, že jste hráli volejbal naposledy na střední škole :-). Podmínkou není nutně ani pravidelná účast a členství v Sokole. Přidat se lze kdykoli.

Věkové spektrum je velice široké – od 13letých až po hráče v důchodovém věku. Mladší děti často přichází na hřiště s rodiči a buď fandí, anebo využívají k dovádění přilehlé dětské hřiště.

Kdy se scházíme

Letní sezóna: Od května do konce září se scházíme většinou každý čtvrtek od 19:00 do 20:30 na umělce u dětského hřiště ve Statenicích. Pro domluvu využíváme WhatsApp skupinu.

Zimní sezóna: Během zimních měsíců lze využít pohostinnosti spřátelených oddílů a přidat se do jejich týmů:

• v Horoměřicích (vlastní tělocvična, každé úterý 19:00 – 21:00)
  • v Tuchoměřicích (tělocvična v Buštěhradě, každý pátek 18:00 – 20:00)

Historie

Oddíl volejbalu byl ve statenickém Sokole oficiálně založen v říjnu 2019. Skupina amatérských volejbalistů se ale začala scházet již během roku 2018 během letních měsíců na hřišti s umělým povrchem ve Statenicích u dětského hřiště.

Krátce po založení se nám podařilo získat po dramatickém závěru 3. místo v Kněževském poháru v roce 2019!

Kněževeský pohár 21.9.2019