Týmy – základní informace

Fotbal ve Statenicích má svou dlouholetou tradici. Ve zdejší hospůdce najdete nespočet fotografií z dob, kdy Země ještě byla mladá planetka, ale bohužel fotbal dětí na dlouhá léta z našeho hřiště zmizel. Vrátil se k nám až v roce 2021 a dětí v klubu stále přibývá.

Letos máme tři týmy a ve všech kategoriích je místo pro nové holky a kluky.

Své kamarády zde najdou úplní začátečníci i hráči, kteří zrovna mění klub. První 3 tréninky děti nic neplatí a není nutné řešit vybavení nebo formality. Až následně, když si vše nová hráčka nebo hráč vyzkouší se domluvíme, jak se přidat do týmu naplno.

U11 – Starší přípravka ročníky 2013 a 2014

TJ Sokol Statenice - starší přípravka 2023/24
TJ Sokol Statenice – starší přípravka 2023 / 2024

Starší přípravka zahájila letos svou první sezónu. Tvoří ji parta fajn holek a kluků, kteří to mají trochu těžší v tom, že se nemohou učit od starších kamarádů. Chceme, aby se všichni zlepšovali a aby to děti bavilo. Nejde nám tolik o výsledky, ale to neznamená, že nechceme vyhrávat. Vítězství nás těší, ale musíme ho získat naší hrou.

Trénujeme 3x týdně. Po, Út, Čt vždy od 17:00 do 18:30 na trávě ve Statenicích.
V zimních měsících je část tréninků venku a část v tělocvičně.
Hlavní trenér kategorie je Ján Makovič, tel.: 603 569 775, e-mail: jan@makovic.net

U9 – Mladší přípravka ročníky 2015 a 2016

TJ Sokol Statenice - mladší přípravka 2023 / 2024
TJ Sokol Statenice – mladší přípravka 2023 / 2024

Mladší připravka je složená ze zkušených i začínajících kluků a máme zde i jednu fotbalistku. Naším cílem je děti naučit maximum techniky a dovedností, ale hlavně rozvinout lásku ke sportu a k fotbalu. Hodně pracujeme s míčem a stejně jako starší kamarádi i zde trénujeme na travnatém hřišti ve Statenicích. V této kategorii trénujeme 2x týdně a už také hrajeme svou soutěž proti týmům z okolních vesnic.

Trénujeme 2x týdně. Út, Čt vždy od 17:00 do 18:30 na trávě ve Statenicích.
Hlavní trenér kategorie je Lukáš Lorenc, tel.: 739 404 771

Předpřípravka / školička 2019 – 2017

TJ Sokol Statenice - předpřípravka 2023 / 2024
TJ Sokol Statenice – školička a předpřípravka 2023 / 2024

Naše předpřípravka je taková základní pohybová skupinka. Hodně si hrajeme, hodně závodíme, snažíme se udržet pozornost. Fotbalový míč je náš kamarád, ale máme i jiné míče a celý trénink je hlavně zábava a setkání s kamarády. Žádnou oficiální soutěž nehrajeme a zápas si dáme jen pro získání sebevědomí, třeba 3 na 3. A když už někomu to jde až moc dobře, tak ho občas pošleme ke starším, ať víc hraje fotbal. Kdokoliv si to s námi může přijít zkusit a pokud se bojí, tak si může přibalit do tréninku mamku nebo taťku.

Trénujeme 2x týdně. Út, Čt vždy od 17:00 do 18:30 na trávě ve Statenicích.
V zimních měsících je část tréninků venku a část v tělocvičně.
Hlavní trenérkou je Natálka, ale pro více informací volejte Lukáše, tel.: 739 404 771