Proběhl druhý ročník týdenní prázdninové cykloškoly

Máme za sebou nabitý týden plný bajkování. Letos se sešlo celkem 26 dětí, 9 instruktorů a svačinářka. TJ Sokol Statenice u fotbalového hřiště nám poskytl zázemí a prostory k rozvoji a tréninku techniky jízdy na kole. Zúčastnily se děti, které pravidelně chodí ve školním roce k nám na cyklokroužky, ale i děti, které se účastnily cykloškoly už minulý rok a těšily se opět na skvělou partu a super ježdění. Nechybělo ani pár nováčků.

Během kurzu si děti upevnily své již získané schopnosti a naučily spoustu nových věcí. Nechyběla ani ukázka přímo na trailu v lese s opravdovými záchranáři, kde jsme si společně ukazovali a vyzkoušeli, jak reagovat, co dělat a jak poskytnout první pomoc při pádu z kola.

K výuce jsme využili také místní pumptrack, i ten Únětický. Nechyběla ani výuka bezpečnosti jízdy na kole a v provozu, projížďka nebo různé hry.

Počasí vyšlo krásně a v horkých dnech nám pomáhalo osvěžení v podobě závlahy na hřišti, jezírka nebo vychlazeného melounu či zmrzky.

Děti si mohly užít kulturní vsuvku a to ukázku psovodů.

První dva dny jsme svoje pupky krmili ve Statence. Následující týden jsme chodili opět ke koníkům do Kopanského mlýna. O svačinu se nám starala svačinářka Hanča, která poslední den připravila skvělé sladké mrkvové a čokoládové košíčky. V průběhu týdne nechybělo ani opékání buřtů společně s rodiči.

Cykloškolu jsme tradičně ukončili ukázkou všech dětí, co se naučily. Tento kurz je pořádaný ve spolupráci cyklo oddíl Statenice a Černochovou bajkovou školou za což děkujeme. S radostí můžeme říct, že se nestal žádný úraz.

Instruktorky Soňa s Terkou a zároveň organizátorky celé akce společně s instruktory Milanem, Vláďou, Ájou, Lukášem Černochem, Vandou, Eli a Honzou děkují za super týden a těší se už na příští rok v podobném termínu.