Turnaj malých nadějí na hřišti ve Statenicích 29. 9. 2021

Ve středu 29. 9. 2021 se na hřišti ve Statenicích uskutečnil turnaj dětí ve fotbale a akce se nám opravdu vydařila. Na turnaji ukázaly naše malé naděje, co se v uplynulých týdnech naučily a poprvé tak změřily síly s dětmi z Nebušic a s fotbalistkami týmu pražské Dukly.

Mladší přípravka TJ Sokola Statenice se poprvé ve své novodobé historii účastnila fotbalového turnaje. Náš tým je složen nejen z chlapců, ale i z dívek. Děvčata dokonce tvoří polovinu týmu a už nyní je vidět, že z nich budou výborné hráčky. I proto jsme byli rádi, že se do akce zapojil dívčí tým Dukly. Hráčky pražského klubu mají již mnohem více zkušeností a tak to byly právě ony, kdo většinou vyhrávaly. I v Nebušicích byli zkušenější hráčky a hráči, což bylo vidět na výsledcích, ale my jsme měli svůj vlastní cíl. Chtěli jsme mít trénink navíc, sbírat zkušenosti a třeba se i něco od zkušenějších soupeřů naučit. A to se nám povedlo.

Turnaj byl koncipován tak, že se hrálo jeden na jednoho, a to hned na devíti hřištích. Všechny děti tak musely dávat pozor, soustředit se, snažit se a bojovat. Nikdo neměl čas jen tak koukat, každý musel hrát naplno. A právě zde se ukázalo, jak šikovné děti do Sokola ve Statenicích chodí. Holky a kluci bojovali a snažili se ze všech sil, a tak není divu, že se jim povedlo nastřílet spoustu gólů. Na konci každý dostal malou odměnu, a tak s lízátkem, jojem a hlavně s bublifukem sledovali finálový zápas.

„Je moc dobře, že si děti ze Statenic, Horoměřic a okolí mohou zase zahrát fotbal a další hry v tak pěkném prostředí. Zájem rodičů a dětí roste a přichází další mrňouskové. Stále nabíráme nové hráčky a hráče a věříme, že se počet ještě zvýší. Máme všichni radost, když to mrňousky baví a když zažívají nové a nové věci. Turnaj byla zábava i zkušenost a nás to moc bavilo,“ říká trenér Honza.

Vítězem turnaje byl úplně každý, kdo si přišel zahrát. Nejvíce gólů daly děti Dukly a Nebušic a tak jim gratulujeme a děkujeme za účast v našem turnaji. Děkujeme také trenérům, fotografce Blance a rodičům. Už se těšíme na další společnou akci.

„Každý trénink s těmi prcky si užíváme. Hrajeme hry, děláme atletiku, opičí dráhy, závody a samozřejmě hrajeme fotbal. Tak, aby si to užily čtyřleté i starší děti a zdá se, že je to opravdu baví.“ dodává trenér Lukáš.

„Všichni trenéři tady v TJ zároveň hrajeme za muže a vždy náš potěší, když nám děti přijdou fandit. Teď jim to mnoho našich hráčů oplatilo a přišli dřív na svůj trénink, aby děti povzbudili. Jsme jeden tým a věříme, že se navzájem budeme podporovat i v budoucnu. Krásný turnaj, šikovné děti a super výkony.“ uzavírá ohlédnutí za turnajem trenér Milan.

Projekt Podpora činnosti TJ Sokol Statenice s dětmi a mládeží SVČ/VSAN/044131/2021 byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje – děkujeme 🙂

« z 2 »