Jarní brigáda na hřišti 24. 4. 2021

V sobotu 24. dubna 2021 se konala jako každý rok jarní brigáda v areálu TJ Sokol Statenice. Počasí vyšlo parádně a práce šla pěkně od ruky. Stihlo se toho opravdu hodně. Natřeli jsme zábradlí, lavičky, střídačky a dřevěné sloupky na ochozu u kryté části areálu. Shrabali jsme listí a vyčistili stráně kolem hřiště a břehy u potoka. Prořezali jsme křoví a u vjezdu k parkovišti živý plot. Nemalou péči jsme věnovali i naší chatce a pozemku u potoka v chatařské kolonii.

Děkujeme všem, kteří přišli a pomohli, moc si toho vážíme. Potěšilo nás, že přišli i lidé z obce, kteří nejsou členové Sokola. Dle jejich vyjádření byli rádi, že mohli pomoct a poznat další lidi ze Statenic. Velký dík ovšem patří dívčímu klubu Dukla Praha, který u nás na hřišti pravidelně trénuje. Holky přišly v hojném počtu. Navíc se zapojili i jejich trenéři, rodiče a sourozenci. Celkem nás bylo asi 65-70 a udělali jsme obrovský kus práce.

Brigádníci se mohli občerstvit u okénka hospůdky, opéct si buřta nebo klobásu a dát si výborný moučník, který přinesla jedna maminka. Na závěr po společném focení čekal zasloužený fotbálek, na který se všichni těšili a užili si ho.

Sportovní areál úplně prokoukl a po zimě je připraven na pravidelné sportování nás všech.

Ještě jednou všem děkujeme!