Orientační procházka/běh statenickým lesem

Zdravíme všechny příznivce sportu. TJ Sokol ve Statenicích pro Vás připravil orientační trasu v místním krásném lese, která bude dostupná celý listopad. Můžete se na ni vydat kdykoli, třeba během nedělní procházky nebo při výletu na kole.

Lze si vybrat z několika variant

„Odlehčená“
Projděte/proběhněte si část nebo celou trasu podle přiložené mapy. Na mapě jsou vyznačené body, kde najdete zalaminované kartičky s číslem kontroly. Cílem je nalézt co nejvíce kontrol, výsledek nemusíte nikam hlásit.

„Plná varianta“
Totéž jako u „odlehčené“ varianty, ale navíc na rubu kartičky naleznete QR kód, který si oskenujete aplikací v mobilním telefonu. Získáte tak postupně tajenku, ze které sestavíte umístění finální bonusové kontroly. Pokud nezvládáte práci s QR kódy, pošlete nám fotky alespoň 6 kontrol a my Vám na oplátku pošleme finální souřadnice.
Prvních 10 účastníků nalezne na této kontrole malý dáreček. Pokud se běhu zúčastní celá rodina, vyberte si prosím max. dvě odměny.

„Sportovní varianta“
Trasu si oběhněte „na čas“, tak jak se to dělá při klasickém orientačním běhu. Start a cíl je u vstupu do lesa u restaurace „Statenka“. Pro představu: Při využití cest, bez kufrování, při lehkém běhu, lze zvládnout celou trasu přibližně za 45 min. Budeme rádi, když nám pošlete výsledný čas.

Mapa ke stažení
Mapa ke staženíStáhnout

Pokyny a příprava

 • Dodržujte prosím aktuální nařízení vlády (počty osob, zákaz sdružování atd.)
 • Nejlepší vstup na trasu je z lesní cesty od restaurace „Statenka“, kde se chodí pohádkový les během čarodějnic.
 • Mapu si vytiskněte (barevně) nebo uložte na svůj mobil nebo tablet a používejte v el. podobě.
 • Na mapě najdete v dolní části kromě vlastních kontrol (červené kolečko s číslem) i tabulku tzv. dohledávek, kde je blíže specifikováno, kde se kontrola přesně nachází (např. „vývrat stromu“).
 • Dobře si na začátku promyslete trasu, orientujte se pomocí vrstevnic, cest a především si v reálném prostředí odhadněte vzdálenosti podle měřítka mapy (1:10000 -> 1cm na mapě odpovídá 100m ve skutečnosti).
 • Na místě nebude žádný organizátor.
 • Kontrola vypadá takto:
 • Pokud byste narazili na jakýkoli problém (např. poškozená nebo ztracená kontrola, chybné umístění apod.), napište zprávu na email volejbal(zavináč)sokolstatenice.cz nebo na WhatsApp 604 255 453.
 • Budeme také rádi, když pošlete nějakou fotografii z běhu nebo napíšete Vaše ohlasy a náměty.

Velké díky patří Honzovi Peterovi, který celou trať se všemi kontrolami naplánoval a připravil.

1 komentář u „Orientační procházka/běh statenickým lesem“

 1. Chtěl bych Honzovi moc poděkovat. Orienťák jsem si dnes zaběhl a bylo to perfektní. Trochu toho kufrování, ale co. Trať je nádherná – vždyť je to náš les kolem Juliány :-). A teď navíc ty podzimní barvy všude kolem. Kontroly jsou parádně připravené a práce s QR kódy taky nakonec dopadla dobře. Honzo, super a díky !!

  Odpovědět

Napsat komentář