Prázdninová cykloškola

Milí rodičové,

rádi bychom vaše děti pozvali na týden plný bajkování, srandy a nevšedních zážitků.

Během celého týdne od 31. 7. – 4. 8. si děti osvojí zábavnou formou základní dovednosti na kole: výchozí pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terénních nerovnostech a boulích, průjezd klopenou a odkloněnou zatáčkou a mnoho dalšího.

U těch pokročilých se zaměříme na rozvoj manévrů: nadhození předního a zadního kola, hop, bunny hop, wheelie, manuál, drop, skok. Nebudou chybět ani základní pravidla chování na trailech či údržba kola.

 • Výuka probíhá v bezpečné a pohodové atmosféře. Pracujeme s dětmi v menších skupinách, což umožňuje přizpůsobit tempo výuky tak, aby si to s úsměvem užívali začátečníci i pokročilejší bajkeři.
 • Prázdninová cykloškola je určena pro bajkery a bajkerky od 5 do 15 let, kteří zvládají jízdu alespoň v sedě, umí přehazovat. Obsazenost max. 25 dětí.

V případě plné obsazenosti budou výuku vést 4 hlavní instruktoři, kteří budou mít ve skupině 5-7 dětí, rozdělených dle jezdeckých schopností tak, aby všichni zvládali a naopak se nenudili (např.: 1 skupina předškoláci – 1. třída/úplní začátečníci, 2. skupina 2. – 3. třída/starší začátečníci, 3. skupina 4. – 5. třída/lehce pokročilý a 4. skupina 2. stupeň/ti, kteří se bajkování nějaký čas věnují a ovládají základy).

Součástí programu mohou být i pomocní instruktoři, školitelé v oblasti zdravovědy či návštěva na ukázku bajkových triků/show. Detailnější program a rozdělení dětí bychom upřesnili před kurzem.

S dětmi se budeme pohybovat na cvičných loukách, na sekcích trailu v okolí Statenic a Únětic. Podle zdatnosti účastníků se budeme postupně přesouvat po vybraných lokalitách. 

Cykloškola bude začínat každý den u TJ Sokol Statenice (fotbalové hřiště). V tomto areálu jsou zajištěny malé svačiny (dopolední a odpolední), pitný režim po celý den, sociální zařízení. V případě nepřízně počasí máme připraven prostor pod střechou. Na obědy se budeme přesouvat do restaurace v Úněticích.

Program pondělí – pátek:

 • sraz 8:30 – 9:00 
 • 9:00 – 12:30 h dopolední program se svačinou a odpočinkem v 10:30 – 11:00 hod.
 • 12:30 – 13:30 h obědová pauza a odpočinek*
 • 13:30 – 16:30 h odpolední program se svačinou a odpočinkem v 15:00 – 15:30 hod.
 • vyzvedávání dětí 16:30 – 17:00 

* Vaše ratolest bude během obědové pauzy obědvat spolu s instruktory a ostatními dětmi.

Kromě ježdění na děti čeká taky osvěžení, výlet, zmrzlina a překvapení. Kurz ukončíme sranda závodem o drobné ceny, kde se mohou zapojit i rodiče a poměřit své dovednosti s dětmi. V případě, že jsou děti unavené, přizpůsobujeme výuku nebo zvolíme odpočinkový program (dětské hřiště, hry v lese…).

Cena je 5 490 Kč (osoba/týden) včetně stravy. Sourozenecká cena činí 4 490 Kč. Zahrnuje malé svačiny (min. 2x denně), oběd každý den, pitný režim po celý den a výuku instruktorů.

Podmínky účasti na prázdninové cykloškole:

 • Seřízené horské kolo s volnými pedály, cyklistická přilba, celoprstové rukavice, chrániče kolen a loktů, doporučujeme i chránič páteře.
 • Pokud se nebudeš moci zúčastnit a dáš nám to vědět dříve než 10 dnů před kurzem, rádi tě převedeme na jiný kurz nebo jiný termín. Po předchozí dohodě je možné čerpat částku za kurz i na individuální výuku.
 • V případě zrušení účasti v kratší době než 10 dní před konáním kurzu 100% storno (možnost poslat náhradníka).
 • Cykloškola se uskuteční v případě, že bude přihlášeno více jak 15 dětí. 
 • Cykloškola probíhá za každého počasí (není špatného počasí, ale špatného oblečení). Doporučuji do batůžku přibalit náhradní oblečení, nepromokavou bundu.
 • Po odeslání přihlášky* e-mailem potvrdíme účast a pošleme platební údaje. Přihláška zde

*Odesláním přihlášky nám dáváte svolení k uchování osobních údajů, abychom s vámi mohli i nadále komunikovat ohledně tohoto kurzu. Během kurzu budeme děti natáčet a fotit, tak aby jim záběry pomohly se v jízdě maximálně zdokonalit a měli jsme i dokumentaci pro vás, rodiče. Některé fotky a videa rádi použijeme na naše sociální sítě jako inspiraci pro ostatní, ale pouze pokud s tím budete souhlasit.

4 komentáře u „Prázdninová cykloškola“

 1. Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda nedelate i nejaky kurz pro deti v terminu od 28.8. az 1.9. 2023.
  Dekuji moc predem za odpoved.
  Iveta Palmer

  Odpovědět

Napsat komentář