Červený Újezd B – Statenice 1:2 (0:1)

Minulý víkend odehrálo naše A mužstvo první mistrovské utkání na hřišti v Červeném Újezdě, kde se utkalo s místním B mužstvem. Náš tým přes prázdniny doplnilo pár nových hráčů, a tak se teprve sehráváme a zvykáme si na sebe. V základní sestavě byli hned 4 nováčci. Před zápasem jsme si v kabině řekli, že chceme hrát zodpovědně zezadu, bojovat jeden za druhého jako tým. To se povedlo. Od začátku zápasu se vedl vyrovnaný zápas. Nikdo nechtěl dostat první gól. Naši fotbalisté se dostávali před branku soupeře, ale většinu střel pochytal gólman nebo šly střely vedle branky. I soupeř se snažil ohrozit naši branku, ale naše obrana byla neprostupná. V okamžiku, na tabuli svítila 26. minuta, přišel souboj ve vápně domácích, kde se nejlíp zorientoval Ludva a poprvé se měnil výsledek 0:1. Soupeř se snažil do poločasu vyrovnat, ale většinou neprošel přes naši obranu nebo střílel mimo branku. A tak se šlo do kabin z výsledkem 0:1 pro Státy.

O přestávce jsme si řekli, že hra není špatná, ale že musíme druhý poločas odmakat ještě líp než ten první a výhra bude naše. Soupeř měl na střídačce 6 hráčů, a tak se snažil hru oživit. Naštěstí ale stejně jako v první půli, tak i v té druhé, byla naše obrana 100%. Do šancí se postupně dostal Ludva, Hušby, Azim. Nikdo ale gól nedal. V 70. minutě se po levé straně nabídl M. Maxa, který se nemýlil a skóre se znovu změnilo 0:2. Hosté se potom tlačili více do útoku. Celý zápas šly střely buď vedle nebo útoky postupně zastavovala naše obrana. V okamžiku, kdy na tabuli svítila 85. minuta, byl faul ve vápně na Silvestra a rozhodčí pískl penaltu pro náš tým. K penaltě se postavil Vašík a hned v prvním zápase za naše mužstvo se mohl zapsat mezi střelce. Jeho střela šla ale bohužel vedle branky, a tak se skóre neměnilo. Tento stav domácí ještě nakopl a povedlo se jim v 90. minutě snížit na 1:2. Víc toho domácí nestihli, a tak jsme si po prvním zápase odvezli domů 3 body.