Fotbalové zápasy mužů s Tuchoměřicemi a Řevnicí – duben 2023

18.kolo: TJ Sokol Tuchoměřice B – TJ Sokol Statenice 4:1 (0:0)

21.kolo: TJ Sokol Statenice – FK Slavoj Řevnice 5:1 (2:1)

V neděli 23.4. odehráli naši fotbalisté první domácí mistrovské utkání jarní části soutěže. Kluci se sešli na zápasu po 14. dnech. Minulý týden se zápas s Červeným Újezdem nehrál, kvůli špatnému počasí.
Atmosféra před zápasem byla dobrá a všichni se už těšili na výkop. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, po zemi, a to se dařilo. Od začátku zápasu jsme drželi míč a soupeře k ničemu nepustili. Ale žádná střela ne a ne přijít. V 17. minutě zahrál soupeř rukou ve vápně, byl z toho pokutový kop. K tomu se postavil Fíla 1:0. O 4 minuty později neodhadl Lory dlouhý balón a tím poslal soupeře před bránu. Poté se snažil svojí chybu napravit, tak si srazil míč do brány. 1:1. I tak jsme stále drželi balón a snažili jsme se dát gól. Ve 30. minutě se na lajně krásně uvolnil Filip a přízemní střelou z úhlu dal tyč. Ale ve 40. minutě se už nemýlil, když po odraženém balónu z velkého vápna vystřelil 2:1.
Druhou půli jsme začali stejně jako první a v 56. minutě šel na plac Marec. Běžel z lavičky hned na roh, který zahrával Filip, a hlavou skóroval 3:1. V 59. minutě faulovali Effu ve vápně a kopala se další penalta, kterou Fíla suverénně proměnil 4:1. Soupeř občas zahrozil brejky, ale to naše obrana ubránila. A tak přišly další naše šance, které ale gólem neskončily. V 82. minutě po krásné akci, kterou zakončil Marec, padl gól 5:1.

Góly: F. Zeman 3, O. Mareček 2

Sestava: P. Poulíček – I. Machálek, J. Halák, L. Lorenc, M. Vaško – A. Shaymanov, J. Zatkal, M. Wolf, J. Makovič – M. Effenberger, F. Zeman