Slavnostní otevření beach hřiště Statenice 30.7.2023

Bylo to krásné odpoledne plné mrštných opálených těl, která se v krátkých okamžicích, během zahraných vybroušených volejbalových úderů, téměř vznášela nad povrchem hřiště napěchovaného lehkým křemičitým pískem o zrnitosti 0-2mm.

Tak to byl první ročník statenicko-černovolského turnaje „King of the Court 2023“, který probíhal v neděli 30.7.23 při příležitosti oficiálního otevření našeho nového beach hřiště. Pokřtili jsme ho vybraným Proseccem (pro znalce ročník 2021 slámové barvy, který se doporučuje také k pokrmům z bílého masa) podávaným ve speciálních bio rozložitelných pohárcích. Po vzletném úvodním proslovu a přestřižení pásky ozdobené bohatě tvarovanou mašlí dokonce dvěma nůžkami zároveň (pro jistotu), jsme se vrhli nedočkavě na plochu. 

Kromě místního výběru se nekompromisního, ale zcela korektního boje o vítězný pohár pod dohledem statného rozhodčího vybaveného jestřábím okem, zúčastnili i přespolní borci až z Prahy.

Atmosféra byla bouřlivá, fanoušků nepočítaně, hru zálibně sledovala i děvčata z Dukly Praha během odkopů fotbalového míče na vedlejším hřišti (očekáváme přestupy).

Týmy, které zvedly hozenou rukavici:

Pool A
  tým „Bedny“
  tým „Idiot mrkev“
  tým „Zelení“

Pool B
  tým „Černobílí“
  tým „Kolínka“
  tým „Nepinknem si“

Pool C
  tým „Bramoboráci“
  tým „H+H“
  tým „Zvládneme to“

Po vyřazovacích bojích z finále vzešlo toto pořadí:

  1. místo „Zelení“
  2. místo „Bedny“
  3. místo „Kolínka“
  4. místo „H+H“

Gratulujeme!!!

Ještě jednou děkujeme všem příznivcům, současným i minulým zastupitelům obce a agentuře NSA.

A vyzýváme Vás: hrajte beach co nejvíc, je to skvělý sport. Hřiště je tu pro Vás.

Za Sokol Statenice
Honza Petera

Napsat komentář