FK Horoměřice – Sokol Statenice 8:1 (6:0)

Neděle 1. 4. 2018 16:30

Tragický první poločas měl za důsledek další debakl našeho týmu.

Po nepodařeném úvodním vystoupením s Třebotovem jsme do našeho druhého utkání vstupovali s několika změnami v sestavě, 2 novými hráči a s odhodláním nejen výrazně změnit náš herní projev, ale hlavně získat první body v tomto ročníku. Bohužel odhodlání i taktické pokyny zůstali v kabině a většina našeho týmu názorně ukázala, jak si hrát zápas po svém. Ve 12.minutě byl stav již 3:0 a poslední věrní příznivci našeho klubu doufali, že jde pouze o aprílový žert. Nešlo a bylo ještě hůř, po nuceném střídání, kdy kvůli zranění musel odstoupit Cema a následném přeskupení řad, jsme do poločasu inkasovali ještě 3x. Že byl poločasový stav „pouze“ 6:0 byla zásluha Petra v bráně a i slabší koncentrace soupeře v koncovce. Za celý poločas jsme si nevytvořili žádnou brankovou možnost a to i přesto, že díky naší nedisciplinovanosti jsme v podstatě hráli na 4 útočníky, jelikož velká část naší záložní řady se odmítala vracet zpět do defenzivy.

O poločase jsme měli důraznější domluvu na téma jak přistupovat k utkání a co se skrývá pod pojmy týmový výkon a herní disciplíny. Zároveň jsme udělali jedno střídání, kdy nováčka v našem dresu Vencu nahradil Happy.

Úvod druhého poločasu příliš změn nepřinesl, soupeř v úvodních 15 minutách přidal další 2 branky a min. 1 velkou šanci zahodil. Následně domácí prostřídali a i díky tomu jsme se začínali více dostávat do hry. Zároveň se zlepšil náš pohyb a u některých hráčů i nasazení, což mělo za důsledek vyšší držení míče na našich kopačkách, než v předešlém průběhu hry. Tyto změny se projevily i vstřelenou brankou, kterou tradičně zaznamenal Marec. Ondra se následně objevil ještě v jedné velké brankové možnosti bohužel ho tentokrát vychytal brankář soupeře. Do gólových šancí se dostali i Mates, Happy a 2x Franta, bohužel další branky v síti domácích jsme se již nedočkali a tak náš druhý zápas pro nás dopadl ještě o jednu branku hůře, než úvodní zápas s Třebotovem, čili naší porážkou 8:1.

Těžké hledat na tomto zápasu nějaká pozitiva, domácím jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem pouze za rozhodnutého stavu. Všechno vychází z našeho přístupu. Pokud na trénink přijde 6 a následně 8 lidí, tak těžko můžeme očekávat, že naše hra půjde nahoru. Naše herní nedisciplinovanost je stále větší a větší a opravdu se nedá vyhrát zápas, kdy většina hráčů odmítá plnit i ty nejzákladnější individuální pokyny. Zarážející je i bojovnost a nedůraz našeho týmu, zatímco při tréninku jsme schopní jít až za hranu čisté a férové hry, tak při utkání umožníme soupeři, aby přešel přes 5 našich hráčů, cca. 40 metrovým slalomem bez jediného kontaktu. Závěrem bych rozhodně chtěl pochválit výkon domácího týmu, který nám názorně ukázal, jak se dá soupeř jednoznačně přehrát a přitom se ani moc nenaběhat. Z mého pohledu šlo o nejhorší vystoupení našeho týmu v této sezoně, které se dá srovnat pouze s domácím výpraskem od Kazína.

Pravda je taková, že pokud nezačneme více chodit na tréninky a pokud nezměníme svůj přístup k zápasům, tak nás takovýchto debaklů čeká letos ještě 11. Zároveň ale věřím, že pokud se nad sebou všichni zamyslíme a budeme chtít tyto věci měnit, tak se pozitivní výsledek může dostavit až překvapivě brzy, jelikož v našem týmu rozhodně nemáme horší hráče, než většina našich soupeřů v této soutěži. Samo to ale nepůjde….

Petr Poulíček – 6 – Kdyby v brance nebyl Petr, tak jsme určitě odjížděli s dvouciferným číslem na kontě obdržených branek. Veliký respekt, že do utkání šel i přes své zranění a zároveň dokázal za naší defenzivou vytrpět celých 90 minut.

Václav Fejkl – 3 – Byla na něm vidět delší doba, od jeho posledního zápasu, kdy se mu nedařilo po taktické stránce a častokrát pozdě dostupoval svého hráče a otevíral prostor, který měl vykrývat. Zároveň ale předvedl velikou bojovnost a potenciál být skutečnou posilou pro náš tým, pokud bude chodit pravidelně na tréninky.

Lukáš Klement – nehodnocen – Odehrál jen 20 minut a pak musel střídat z důvodu zranění. Smůla ho zatím provází v úvodu působení v našem týmu, ale věřím, že po uzdravení se bude postupně měnit v oporu našeho celku.

Ondřej Lorenc – 4 – První půle rozhodně nebyla z jeho strany optimální, ale v druhé půlce několikrát velmi dobře zastavil slibně se rozvíjející akce soupeře. Jako jeden z mála bojoval a snažil se něco změnit.

Matěj Vaško – 3 – Levá strana byla v první půli hodně průchozí, což nelze dávat pouze za vinnu Matesovi, ale svůj podíl na tom rozhodně měl. Snažil se komunikovat, nabízet se při rozehrávce a v druhé půli výrazně podporoval ofenzivu, z čehož pramenila i jeho velmi dobrá branková možnost, škoda že nedokázal lépe zakončit.

Michal Wolf – 4 – Vystřídal celkem 3 pozice a všude si odehrál své, ale neměl s kým si dát míč. Občas se tak uchyloval k individuálním průnikům, které soupeř v přesile dokázal vždy zastavit. Hušby jako jeden z mála v tomto zápase odehrál v poli slušný zápas.

Lukáš Lorenc – 3 – V záloze se mu vůbec nedařilo na stoperu se našel až ve 2.poločase a zde měl výrazný podíl na tom, že skóre přestalo narůstat v náš nepoměr. Snažil se o konstruktivní rozehrávku, což je rozhodně správný směr i do budoucna.

František Fiřt – 4 – Neměl natrénováno, což na něm bylo hodně vidět, ale fotbalově patřil jednoznačně k nejlepším hráčům v našem dresu. Příliš se nevracel, což mělo za důsledek, že naše defenziva byla přetěžována. Pokud byl ale na míči, tak se ho snažil podržet, nebál se jít do soubojů 1 na 1 kde byl střídavě úspěšný a neúspěšný. Rozhodně zajímavý hráč, který stejně jako Venca bude posilou, ale bude třeba, aby dohnal tréninkové manko.

Ivan Machálek – 2 – V prvním poločase se na hřišti hledal a měl daleko do své maximální výkonnosti. Nevracel se a Matesovi v defenzivě příliš nepomohl. Ve druhém poločase se jeho výkon mírně zlepšil, zejména hrál disciplinovaněji směrem dozadu.

Azim Shaimanov – 2 – Začal ve středu zálohy a hrál téměř pořád na kraji, po jeho přesunu na kraj zase byl pořád ve středu hřiště. Často se nechal rozhodit nepodařenou akcí a přestával hrát. Světlým momentem byla jeho gólová přihrávka, kdy výborně uvolnil Ondru. Má výrazně navíc, ale moc mu chybí tréninková zátěž a větší disciplinovanost.

Ondřej Mareček – 5 – Jediný hráč v poli, který v prvním poločase dokázal skutečně podržet míč a aktivně se nabízel, škoda že nedostal žádný pořádný pas a jeho dobré náběhy nebyly využity. Ve druhé půli se přesunul do středu hřiště a výrazně nám pomohl aspoň částečně vyrovnat hru. Jeho přístup k zápasům je příkladný, ale určitě by mu prospělo, kdyby s týmem aspoň 1x týdně trénoval.

Jurij Firjak – 3 – Ve středu hřiště mu to příliš nesedělo, snažil se, ale byl v úplně jiných prostorech, než by bylo třeba. Jeho přesun na kraj obrany byl určitě pozitivní věcí, jelikož jeho výkon šel nahoru. Škoda že nedokázal vydržet až do konce a musel střídat z důvodu zranění.

Michal Šťastný – 4 – Happy odehrál velmi slušných 45 minut, snažil se nabízet, napadat a dostal se i do brankové možnosti. Výkon výrazně lepší, než minulý týden, jen tak dál.