Sokol Statenice – SK Třebotov 1:7 (0:4)

Neděle 25. 3. 2018 15:00

Úvodní utkání jarní části soutěže nám vůbec nevyšlo. Přestože jsme do utkání šli s velkým očekáváním a touhou získat první body do tabulky, tak zápas zcela jasně ovládl soupeř.

Začátek zápasu byl jako ve zlém snu, již rozehrávkou jsme odevzdali míč soupeři a začali se bránit. Nefungovalo vůbec nic, komunikace vázla, nebyli jsme schopní si přihrát na pár metrů, nedoplňovali jsme se, nepřebírali hráče a na naší obranu se valil jeden útok soupeře za druhým. V 9. minutě již soupeř vedl 2:0 a v 16. minutě hasil „Cema“ brejk soupeře jen za pomoci červené faulu a šli jsme do 10. Paradoxně nám tato situace pomohla se uklidnit a po přeskupení záložní a obranné řady šel náš výkon nahoru. Podařilo se nám několikrát i ohrozit soupeřovu branku a po rohovém kopu jsme byli velmi blízko snížení, bohužel Ivánek mířil ve skluzu těsně vedle. V závěru poločasu jsme však znovu 2x inkasovali a to vždy po nedůrazu ve vlastním vápně. Nejprve jsme ani na 3 pokusy nedokázali odklidit míč z našeho pokutového území a následně jsme soupeři dovolili hned 2x zakončit, poprvé nám ještě pomohlo břevno, ale při další dorážce již šel míč s pomocí brankové konstrukce do naší sítě.

O poločase jsme si řekli, že zkusíme zodpovědněji bránit, více kombinovat a lépe využívat otevřené obrany soupeře, zároveň jsme udělali jedno střídání, když Azim nahradil Happyho.

Úvodních 15 minut 2.poločasu nebylo z naší strany vůbec špatných a po faulu na Ivánka jsme se dostali po standardní situaci do nebezpečného zakončení, ale Ondra Mareček mířil hlavou těsně vedle pravé tyče. V 62. minutě soupeř využil našeho otevřeného středu hřiště a krásnou průnikovou přihrávkou vyslal do brejku levé křídlo, které se štěstím překonalo Pádiva. Bohužel tato situace nás hodně srazila a koncentrace šla výrazně dolů. Podařilo se nám sice dostat do 4 brankových možností, ze kterých jsme mohli snížit, ale zároveň s tím jsme otevřeli naší defenzivu a soupeř nás potrestal dalšími 2 góly. V době, kdy se již čekalo na závěrečný hvizd jsme se dočkali alespoň čestného úspěchu, když po důrazu a dobré přihrávce od Lukáše se prosadil Marec, čímž stanovil výsledek na konečných 1:7 z našeho pohledu.

Zápas nám rozhodně nevyšel a příčin bylo určitě více. Projevilo se, že jsme více než 4 měsíce nehráli zápas na velkém hřišti, také se projevilo to, že většinu přípravy jsme trénovali v 8 lidech a někteří se zúčastnili pouze mizivého procenta tréninků. Zároveň nelze ani opomenout zdravotní komplikace, které nás oslabili v posledních týdnech. Hlavní příčinou je ale naše nedisciplinovanost v herních činnostech, nedodržování základních pokynů, špatná fyzická kondice a laxnost. Vzhledem k průběhu utkání je výsledek ještě relativně přijatelný, ale věřím, že je v našich silách se výrazně zlepšovat a postupně posouvat nejen hru, ale i individuální a kolektivní výkonnost. Určitě patří poděkování všem, kteří zápas dohrávali se sebezapřením, s křečemi, či jinými překážkami. Výkon v určitých fázích utkání nebyl vůbec špatný a i v 10 jsme si dokázali vytvořit poměrně velké množství brankových příležitostí. Věřím, že příští zápas se nám podaří lépe a že budeme poctivě pracovat na tom, abychom se postupně dokázali dostat na výkonnost našich soupeřů a potěšili i naše příznivce, kterých v neděli dle zápisu dorazilo 50 (nejvyšší návštěva kola).

Petr Poulíček – 7 – To že výsledek nebyl stejný jako na podzim (12:1) je z velké části jeho zásluhou. Nejednou nás skutečně podržel a dokázal, že chytat umí. Nepochybuji o tom, že každým tréninkem a zápasem půjde jeho výkonnost ještě nahoru.

Ondra Lorenc – 6 – V poli jednoznačně nejlepší hráč našeho týmu. Na Ondrovi je nejlépe vidět, jak se vyplatí chodit na tréninky a dělat věci poctivě. Krom velké obětavosti a nasazení přidal tentokrát i několik fotbalových pokusů a měl snahu situace řešit fotbalově, kdybychom měli v týmu více takových hráčů, tak jistě nejsem v tabulce na posledním místě, jen tak dál.

Lukáš Lorenc – 5 – Pomohl mu přesun do záložní řady, ve středu hřiště dokázal vyhrát mnoho soubojů s přesilou, snažil se podržet míč, obejít protivníka, vyhrával hlavičkové souboje. Ve středu hřiště udělal poměrně dost taktických chyb, které pramenily z nezkušenosti s touto pozicí a ze slabé podpory spoluhráčů, ale i tak byl jeho výkon dnes určitě z těch lepších a připsal si asistenci u naší jediné branky.

Lukáš Klement – nehodnocen – Odehrál příliš krátkou dobu, již v 16.minutě pro něj zápas skončil, když se snažil zastavit unikajícího hráče soupeře, bohužel netrefil míč a rozhodčí dle pravidel správně vytáhnul červenou kartu. V tomto zákroku nevidím žádný úmysl a věřím že příští zápas bude Lukáš pro nás oporou a pomůže snížit počet branek, které dostáváme.

Michal Wolf – 4 – Hušby neodehrál špatný zápas, ale výrazně ho limitoval jeho fyzický stav, kvůli kterému také střídal v 72.minutě. Myslím že by bylo fér vůči spoluhráčům k zápasům přistupovat více zodpovědněji.

Matěj Vaško – 4 – Matesovi patří velké poděkování, že do zápasu nastoupil a odehrál ho i přes nemoc, která ho výrazně limitovala. Ve středu hřiště to nebylo úplně ono, po přesunu na levou stranu obrany se jeho výkon zlepšil a jako nadstavbu rozehrál několik nebezpečných standartních situací.

Michal Štastný – 3 – podepsal se pod 2 inkasované branky a rozhodně je v jeho silách zahrát lépe. Chce to přidat na důrazu a zjednodušit řešení, zejména ve vlastním pokutovém území, zde se musí hrát opravdu na jistotu. Pozitivum vidím v tom, že se Happy snažil více vracet a zároveň se při rozehrávce po své straně nabízel do kombinace.

Jan Svoboda – 2 – no comment

Jakub Zatkal – 3 – u Kuby se jednoznačně projevuje jak je potřeba chodit na tréninky, vzhledem k tomu, na co Kuba má, byl jeho výkon silně podprůměrný. V záloze se nedostal vůbec do hry a až teprve na stoperu šla jeho výkonnost trochu nahoru. Na této pozici řešil často jednoduchá a efektivní řešení, což bylo na tomto terénu a i za tohoto stavu to nejlepší možné.

Ivan Machálek – 4 – byl blízko svého prvního gólu, dobře se prodral do zakončení. Poctivě se vracel, snažil se i přejít přes soupeře, ale bohužel ne vždy se to dařilo. Věřím, že s dalšími zápasy půjdou jeho výkony nahoru a bude pro tým ještě prospěšnější.

Ondřej Mareček – 6 – Ondra dal gól a dostal se min. do dalších 3 golových šancí. Jednou hlavičkoval těsně vedle, poté přehodil brankáře i branku a následně z bezprostřední blízkosti hlavičkoval jen do rukavic golmana soupeře. Statečně se rval s přesilou a byl pro soupeřovu branku jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem našeho týmu.

Azim Shaimanov – 4 – snažil se kombinovat, občas přejít i jeden na jednoho, ale má také na víc. Pokud bude chodit na tréninky, tak by měl být hráčem základní sestavy a měl by mít předpoklady se výrazněji prosazovat.

Vojtěch Novotný – 5 – byla na něm patrná delší doba, kdy nehrál fotbal. Svojí dravostí a náběhy však výrazně zaměstnával obranu soupeře. Chybí mu herní praxe i jeho dřívější rychlost, ale rozhodně bude pro náš tým posilou.

Jurij Firjak – 4 – odehrál závěrečných 20 minut, ale určitě nezklamal. Snažil se hrát konstruktivně, někdy až příliš, čímž se pak dostával do problémů, ale cením zejména snahu o fotbalové řešení situací. Pokud bude zdraví, tak nám také může výrazněji pomoci.