TJ Sokol Statenice – FK Zbuzany B 2:1 (1:1)

Neděle 27. 5. 2018 17:00

Po disciplinovaném a velmi bojovném výkonu jsme se dočkali první výhry v sezóně.

Do utkání jsme vstoupili dobře a už ve 3.minutě pálil po rohu nad branku Azim. Soupeř disponoval několika velmi rychlými a šikovnými hráči a po akci nejvýraznějšího hráče soupeře se kopal v 8.minutě přímý volný kop, který hostující hráč parádně uklidil do šibenice, 0:1. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po krásném přenesení hry od Matese na Filipa přišel přesný centr na Marce, který míč pohotově uklidil do sítě, 1:1. Hosté byli častěji na míči, ale do šancí se ze hry nedostávali, naopak nám se několikrát podařilo zahrozit. Z větší vzdálenosti to zkusil Azim a brankář Zbuzan jeho střelu zkrotil až na podruhé. Šance soupeře přicházeli po standardních situacích, po pauze na pití ve 27.minutě opět hostující hráč krásně střílel z přímého volného kopu, ale tentokrát jsme měli štěstí na své straně a míč se od tyče odrazil zpět do hry. Do konce poločasu jsme si ještě vytvořili 2 velké šance, v obou se ocitl Marec, ale bohužel ani jednou nedokázal překonat brankáře soupeře. Do zajímavé pozice se dostával i Hušby, ale bohužel ani on branku netrefil.

O přestávce jsme si řekli, že si musíme dávat pozor na nebezpečné záběhy soupeře za naší obranu, musíme se uklidnit a nesnažit se hrát za každou cenu fotbal nahoru-dolů. Chtěli jsme i lépe pokrývat střed hřiště a nadále sázet na rychlé protiútoky.

Začátek nám opět vyšel a už po pěti minutách jsme mohli jít do vedení, krásný centr od Filipa bohužel v ideální pozici netrefil coach. Soupeř přeskupil některé hráče, ale kýžený efekt to evidentně nepřineslo. Naopak jsme to mohli být my, kdo mohl jít do vedení. V 63. minutě šel sám na brankáře Marec, zvolil zakončení na přední tyč, ale hostující golman ho skvěle vychytal. Největší šance Zbuzan ze hry přišla v minutě 72., kdy se hostující záložník prohnal přes střed hřiště, navedl si následně míč na pravou stranu, nacentroval přesně na svého spoluhráče, který ale šanci trestuhodně zahodil. V 75.minutě musel bohužel pro zranění odstoupit Ondra Lorenc a nahradil ho Jura. O 3 minuty později to Ondra Mareček zkoušel zády k bráně po Baleovsku, ale i zde se brankář Zbuzan vyznamenal a odvrátil míč na roh. Po rohu se dostal k hlavičce Lukáš a trefil tyč, míč se odrazil k Marcovi a jeho střelu zastavil na brankové čáře obránce soupeře rukou a pískala se penalta. Tu suveréně proměnil Mates a šli jsme do vedení 2:1. Závěr utkání jsme se snažili trochu rozkouskovat hru a nepustit soupeře do šance, což se nám až na situaci v poslední minutě podařilo, ale podskočení míče nás mohlo stát vítězství, naštěstí nikdo od soupeřů balon netrefil a ten pouze prošel vápnem. V posledních vteřinách utkání se ještě k velkému sólu nadechnul Azim, ale poslední obránce ho nakonec v jeho akci dokázal zastavit, ale to nás již nemuselo mrzet, jelikož i tak jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Výborný týmový výkon, všichni hráči na hřišti se snažili odevzdat maximum a i když to někdy nebylo úplně extra fotbalové, tak jsme to uhráli nasazením a silou. V průběhu sezóny jsme potkali výrazně slabší soupeře a o to cennější tato výhra je. Jde o odměnu za poslední týdny a měsíce, kdy se většina týmu snaží poctivě pracovat a pokud přístup nezměníme i v následujících dnech a týdnech, tak nemusí jít o poslední úspěch v této sezóně. Chtěl bych na závěr vyzdvihnout i fakt, že někteří hráči začali přebírat výrazně větší odpovědnost za výsledek a udělali opravdu obrovský herní vzestup.

Petr Poulíček – 6 – Opět jistý výkon, několikrát pomohl s centry do vápna, mluvil a dodával obraně klid.

Michal Šťastný – 7 – Nejlepší zápas v sezóně, soupeř přes jeho prostor nevytvořil v podstatě nic. Chce to ještě zapracovat na rozehrávce, každopádně odehrát 2.dobrý zápas v řadě, jen tak dál.

Ondra Lorenc – 7 – Opět extrémní nasazení a důraz, přes střed obrany se soupeř nedostal prakticky k ničemu a Ondra na tom měl velkou zásluhu. Pro výhru šel až na hranici svých možností, což odnesl nepříjemným zraněním, snad bude co nejdříve v pořádku a pomůže nám i v dalších utkáních.

Lukáš Lorenc – 9 – Až na jednu chybku v závěru utkání odehrál famózní zápas. Sbíral všechny nákopy soupeře, zastavoval jeden útok za druhým a byl téměř všude. Kromě excelentního výkonu odvedl i skvělou práci v organizaci naší defenzivy a byl jednoznačně mužem zápasu.

Matěj Vaško – 8 – Velmi dobrý výkon, výborně rozehrál první gólovou situaci, s přehledem proměnil penaltu a zodpovědně bránil. Několikrát i dobře podpořil útok a pokusil se o centry, které mu však tentokrát příliš nevycházely. Proměněnou penaltou se dostal do čela v tabulce vítězných gólů v mezi hráči našeho týmu.

Filip Zeman – 7 – Krásným centrem připravil první branku, v druhém poločase měl 2 stejně povedené centry, bohužel tentokrát je spoluhráči nezužitkovali. Dokázal podržet míč, udělat kličku a odehrál výrazně lepší zápas, než před 14 dny.

Roman Procházka – 6 – Bojoval, přestože nemohl hrát na 100%, tak se snažil a zejména směrem do defenzivy týmu hodně pomohl, střed hřiště častokrát zachraňoval právě on.

Azim Shaymanov – 6 – Má předpoklady hrát ještě lépe, několikrát to chtělo dát míč o malinko dříve, ale i na něm je vidět výrazný herní posun. Zápas od zápasu je více ve hře a dnes nebyl daleko brankovému úspěchu, jeho sólo v závěru utkání po náročných 90 minutách si zasloužilo také pozornost. Pokud v tomto přístupu bude pokračovat, tak se brzy dočká branek, či asistencí a jeho známky budou ještě vyšší.

Michal Wolf – 7 – 2x kapitán a máme 4 body. Hušby zápas znovu odmakal, opět byl pro soupeře nepříjemný svým důrazem a rychlostí. Ve středu hřiště je pro tým opravdu velmi platný a sedí mu to více než v obraně. Skvěle zablokoval střelu soupeře v jednom z klíčových okamžiků utkání.

Jan Svoboda – nehodnocen

Ondřej Mareček – 7 – Ofenzivní tahoun, dostal se minimálně do 4 brankových možností, bohužel produktivita byla dnes snazší a možná i proto se rozhodčí rozhodl jeho gól připsat dědkovi. Jeho výkony jsou konstantní a má obrovskou zásluhu na 4 bodech, které jsme v posledních 2 kolech získali.