TJ Sokol Velké Přílepy – TJ Sokol Statenice 7:0 (5:0)

Neděle 3. 6. 2018 17:00

Po tragickém výkonu v první poločase jsme si z derby odvezli 7 brankový debakl.

Zápas začal naší převahou a už ve 2.minutě šel sám na brankáře Hušby, ale v koncovce se ukvapil a vystřelil zbytečně brzy a nedůrazně. I nadále jsme se drželi na polovině soupeře, ale krom pokusů z dálky jsme si nic zajímavějšího nevytvořili. Důležitá situace přišla v 10.minutě, kdy po souboji v našem vápně byl Matesovi odpískán faul a domácí kopali penaltu. Domácí hráč jí bezpečně proměnil a bylo to 1:0. Jen o 2 minuty později se stav měnil podruhé, domácí využili našeho nedůrazu ve středu hřiště a pohodlně skórovali, 2:0. Po tomto momentu jsme úplně vyklidili hřiště, na naší bránu se valil jeden útok za druhým a domácí si pohodlně kombinovali, či se prosazovali po individuálních akcích. Přestože jsme se pokusili přeskupit naše řady, tak efekt nebyl valný a do konce poločasu jsme ještě inkasovali 3 branky, z toho 5.branka byla opět z pokutového kopu. My jsme se krom pokusů ze střední vzdálenosti k ničemu nedostali.

O půli jsme si měli hodně co říci, přístup většiny z nás byl naprosto katastrofální, na hřišti většina z nás nenechala ani 50%, organizace byla téměř nulová a výkon byl horší než ve většině podzimních kláních. Řekli jsme si, že uděláme maximum pro nápravu a zkusíme výsledek minimálně korigovat, začneme více využívat naše středové hráče a zároveň zjednodušíme naší hru. Zároveň jsme se chtěli více zaměřovat na presování a přebírání hráčů soupeře při jejich rozehrávce.

Druhý poločas opravdu přinesl zlepšení, což částečně zapříčinila naše zlepšená hra a částečně polevení domácích hráčů. Podařilo se nám dostat do několika velmi slibných šancí, po rohu měl gol na hlavě coach, ale brankář domácích byl pozorný. Velkou šanci ke skórování měl Marec, který vystihnul rozehrávku soupeře, ale netrefil prázdnou branku. Největší možnost měl Mates, který zahrával pokutový kop. Bohužel ho ale kopnul velmi špatně a nechal vyniknout domácího brankáře. V 75. minutě domácí zahrozili z rychlého brejku a byť se Lukáš snažil zamezit cestě míče do sítě, tak se mu to nepodařilo a bylo to 6:0. Na druhé straně byl blízko čestnému úspěchu znovu Mates, jeho přímý volný kop ale dobře vychytal domácí brankář. Trochu sporná situace přišla 8 minut před koncem, po faulu Matese zůstal na trávníku ležet domácí hráč, Mates se mu snažil pomoci a domácí si rychle vzali míč a rozehráli a následně skórovali na 7:0, z mého pohledu zbytečné nefér gesto, leč nic proti pravidlům a naše chyba. Co však bylo proti pravidlům byla situace z 88. minuty, kdy po centru Matese skóroval hlavou Lukáš, domácí pomezní zcela nepochopitelně odmával ofsajd a připravil nás o čestný úspěch.

Dnes šlo jednoznačně o nejhorší výkon v jarní části. Rozdíl ve skóre neodpovídá rozdílu kvality mezi těmito týmy. Na vině je zejména náš přístup, jestli si někdo myslí, že po jedné remíze a výhře se začnou utkání vyhrávat samy, nebo že bez nasazení a obětavosti můžeme vyhrávat, tak dnes myslím dostal jasnou odpověď, že tomu tak není. Je třeba se opět vrátit k tomu, co nás dovedlo k úspěchu, čili píle, nasazení a v neposlední řadě přístup k zápasům a tréninkům.

Na závěr si nemohu odpustit poznámku, že jsem velmi zklamán z toho, co se stalo před začátkem utkání. Určitě je možné, že se někdo může zpozdit, ale napsat, že dorazím cca. 30 minut před zápasem a pak nedorazit vůbec, to se Filipe opravdu nedělá a degraduje to snahu ostatních.

Petr Poulíček – 4 – S brankami toho nemohl moc udělat, něco chytil, navíc dohrával se sebezapřením. Za týmem který jsme dnes byli by toho moc neudělal ani Manuel Neuer.

Jurij Firjak – 2 – Byl často mimo svůj prostor, chyběl mu větší důraz a dnes to rozhodně nebyl jeho zápas. Na hřišti téměř nebyl vidět, hodně mu chybí tréninky.

Lukáš Lorenc – 4 – Jeden z mála který se snažil. Organizoval defenzivu a lepil díry, ale zoufale mu chyběl někdo, kdo by mu pomohl. Dal regulérní gól, když se krásně hlavou prosadil přes svého obránce.

Matěj Vaško – 2 – Strašný výkon, na stoperovi hořel a neměl téměř nic, s přesunem na kraj šla jeho hra nahoru, ale v dnešním zápase měl týmu více pomoci. Chybělo mu nasazení, důraz i disciplína, často se pohyboval mimo svůj prostor, navíc neproměnil pokutový kop, zápas blbec a snad příště naváže na své předešlé zápasy.

Michal Šťastný – 2 – Obraně to dnes vůbec nešlo a Happy se s ostatními svezl. Nedokázal se dostat do hry, u jedné branky mohl být důraznější a lépe si pokrýt hráče. Směrem dopředu se mu také nedařilo, ani on dnes neměl svůj den.

Jan Staněk – 3 – Opět se nebál jít 1 na 1, ale ani on se nedokázal dostat příliš do hry. V prvním poločase nebyl téměř vidět, ve druhé půlce se dostal k několika zajímavým akcím. Dobře rozehrával rohové kopy.

Michal Wolf – 3 – Zápas mu nevyšel, měl velkou šanci, kterou mohl tým poslat do vedení, ale zvolil špatné zakončení. Ve druhém poločase měl hezkou individuální akci, kterou zakončil střelou z úhlu, zde mohl zřejmě využít lépe postavené spoluhráče. Nedostával se tolik do hry, ale na rozdíl od většiny týmu se mu nedá upřít bojovnost.

Roman Procházka – 2 – Dnes to ani u něj nebylo ono, ani v záloze, ani v obraně mu to nešlo. Častokrát opouštěl svou pozici, zbytečně diskutoval s rozhodčími a protihráči.

Jan Svoboda – nehodnocen

Azim Shaymanov – 2 – Na míči nebyl špatný, ale málo se dostával do hry, často se rozčiloval a utkání dohrál jen díky benevolenci rozhodčího, protože jeho žlutý zákrok byl silně na hraně červené karty.

Ondřej Mareček – 3 – Jeho výkon byl hodně ovlivněný jeho zraněními i tím, že nedostal pořádný balon, ale i tak minimálně prázdnou branku měl trefit.

Ivan Machálek – 3 – Snažil se, ale hru příliš neoživil, zapadnul do týmového průměru.

Matěj Maxa – 5 – Naší hru jednoznačně rozhýbal, pravá straně výrazně ožila. Byl na něj penaltový zákrok, který bohužel nebyl odpískán. Vytvořil svým spoluhráčům několik nadějných šancí. Jeho přístup může být příkladem pro většinu týmu.