Sokol Statenice – TJ Sokol Jeneč 0:4 (0:2)

Neděle 10. 6. 2018 17:00

Proti jednomu z nejlepších týmu v soutěži jsme podali solidní výkon, který ale na body tentokrát nestačil.

Zápas začal velikou minelou Jansika, který podskočil míč a hostují hráč šel již v 1.minutě sám na Pádiva, naštěstí pro nás ale minul branku. Hosté byli velmi silní na míči, rychle si měnili pozice a my jsme je nestačili v čas přebírat a bránit. Proto se již po 6.minutách měnilo skóre a bylo to 0:1. Obraz hry se neměnil, na naší bránu se valila jedna šance za druhou a po dalších 6 minutách to bylo již 0:2, když se prosadil hostující záložník ranou z poza vápna. V tuto chvíli to nevypadalo vůbec dobře a naše hra se hodně podobala tomu, co jsme předváděli před týdnem v Přílepech. Naštěstí zhruba po půlhodině hry jsme se začali i my více dostávat do hry. V rychlém sledu jsme si vytvořili 3 zajímavé standardní situace a při druhé, kdy střílel Mates se předvedl hostující brankář, který dobře vyrazil míč nad břevno. Ve 100% šanci se objevil i coach, který po důrazu Lukáše a Ivánka byl v ideální pozici, ale jeho střelu vyhlavičkoval obránce soupeře z brankové čáry a tak jsme do kabin šli s dvoubrankovým mankem.

O poločase jsme si řekli, že musíme zlepšit komunikaci a poctivě si přebírat hráče soupeře, nesmíme jim dávat prostor pro kombinaci a naopak musíme lépe využívat okének v defenzivě Jenče.

Začátek druhé části začal nadějně, snažili jsme se vysoko napadat a nedávali jsme soupeři moc prostoru. Bohužel nás v naší snaze přibrzdila 3.branka v naší síti, která přišla po hezké kombinaci. Snažili jsme se i nadále o vstřelení branky a postupem času jsme si vytvořili několik velmi slibných možností. Po naší nejhezčí akci v utkání přihrával Marec před prázdnou branku Matějovi, který zakončil těsně vedle branky. Po rohovém kopu byl blízko branky Ivánek, ale s vypětím všech sil zasáhla defenziva soupeře. 7 minut před koncem jsme soupeři povolili vstřelit 4.branku, když jsme nebyli dostatečně důrazní před naším vápnem. V závěru přišli ještě 2 nadějné šance našeho týmu, nejprve Ivánek střílel těsně vedle a ve druhé možnosti Azim trefil tyč hostující branky a tak jsme podruhé v řadě vyšli střelecky na prázdno a podlehli jsme Jenči 4:0.

Až na úvodní 20 minutovku byl náš výkon o poznání lepší, než před týdnem v Přílepech. Oproti minulému týdnu byla naše hra podstatně bojovnější a nebyli jsme soupeři ani zdaleka tak odevzdaným soupeřem. Vytvořili jsme si i minimálně 5 brankových možností, bohužel jsme ale selhali v koncovce. Dovolím si i poznámku k soupeři, který z mého hlediska byl jasně nejfotbalovějším týmem, který jsme na jaře potkali. Škoda že jsme takto nehráli před týdnem, protože bychom dnes měli na svém kontě určitě o nějaký ten bod navíc.

Petr Poulíček – 6 – Chytal velmi dobře, několikrát dobře vyběhl a pomáhal obraně s centrovanými míči.

Michal Šťastný – 6 – Nejlepší výkon od Happyho v této sezóně, obětavě bránil, snažil se o konstruktivní rozehrávku, byl to o 100% lepší výkon, než před týdnem.

Lukáš Lorenc – 6 –Opět byl jistotou vzadu, při standardních situacích byl i nebezpečný pro soupeřovu defenzivu. Několikrát se snažil podpořit útok i ze hry a šlo mu to velmi dobře.

Petr Jansa – 5 – Nezačal dobře, ale s přibývajícími minutami šel jeho výkon nahoru. Byl důrazný a měl přehled, obraně dodával klid.

Matěj Vaško – 5 – Levá strana obrany mu sedí více než střed, což dnes jasně potvrdil. Dobře rozehrával standardní situace a jeho nucené střídání kvůli zranění bylo pro tým ztrátou.

Ivan Machálek – 5 – I on odehrál výrazně lepší zápas než před týdnem. Jednu šanci vybojoval, do dalších 2 se dostal, konečně na hřišti předvedl to na co má.

Azim Shaymanov – 4 – V první půlce nebyl tak výrazný a občas se nestačil vrátit vypomoci obraně. Druhý poločas byl výrazně lepší a jeho krásná střela v závěru utkání bohužel skončila pouze na tyči.

Roman Procházka – 3 – Občas zbytečně diskutuje místo toho, aby hrál. V pozici defenzivního hráče si nemůže dovolit opouštět prostory, které jsou pro naší branku tolik důležité. V závěru zápasu už rezignoval na defenzivu a hrál v podstatě v útoku.

Michal Wolf – 5 – Opět poctivě bojoval a ve středu hřiště byl naším nejlepším hráčem. Občas by potřeboval si s někým narazit míč a lépe zakombinovat.

Jan Svoboda – nehodnocen – Mohl a měl vstřelit kontaktní branku, která mohla výrazně ovlivnit další průběh utkání.

Ondřej Mareček – 5 – Bojoval často s přesilou, někdy více a někdy méně úspěšně. Vybojoval několik standardních situacích v dobrých prostorech pro ohrožení soupeřovi branky. Krásně uvolnil Matěje do velké šance.

Matěj Maxa – 5 – Opět byl posilou, škoda že znovu musel „lepit“ mezeru na kraji obrany, jeho přínos pro ofenzivu by na kterékoliv pozici v záloze byl ještě vyšší.