Zpravodaj č.5 2007

Utkání 13. kola Okresního přeboru Praha-západ – sobota 10.11.2007.

Sokol Statenice : Sokol Choteč

Hlavní rozhodčí: pan Milan Šturc

Vážení příznivci Statenic, fandové Chotče. Vítáme Vás na hřišti Sokola Statenice, kde bude dnes odehráno poslední kolo podzimní části Okresního přeboru Praha-západ. Samozřejmě vítáme i naše hosty, hráče a vedení mužstva Sokola Choteč. Všichni očekáváme nelítostný boj, protože v případě našeho vítězství se opět dotáhneme ke středu tabulky. Bude to jistě velmi obtížné, protože mužstvo TJ Sokol Choteč zatím jako jediné dokázalo v minulém kole porazit vedoucí mužstvo Okresního přeboru Sokol Jeneč. My zase umíme zahrát lepší zápasy proti soupeřům papírově silnějším, viz minulé utkání na hřišti T J Zvole.

Rekapitulace posledních dvou zápasů:

Statenice – Úhonice 0 : 3, poločas 0 : 1

Utkání, od kterého jsme si slibovali jasné vítězství, bodové odskočení od sestupových příček a základ pro klidné přezimování. K optimismu nás opravňovaly poslední výkony i postavení našeho soupeře v tabulce. Dostali jsme ale pořádnou facku.

Sestava: Kačena – Jansa, Švehla, Šafránek, Mynařík – Miklík, Toman, Baumel, Karhan – Gabčo, Maxa.

Do utkání poprvé po zranění nastoupil Gabčo. Zahájili jsme určitým náporem, ale nic výrazného. Hrálo se na obě strany, soupeř nás pak začal přehrávat především ve středu hřiště. Chyběla nám přesná přihrávka, nasazení, střelba. Bohužel už ve 25.minutě jsme potrestáni za pasivitu. Soupeř nás z levé strany přečíslil a přehodil vyběhnuvšího Kačenu. 0 : 1. Ani po tomto varování jsme se nevzpamatovali, naopak několikrát úspěšně zasahuje Kačena v brance. Do druhého poločasu nastupujeme v očekávání zlepšené hry i nasazení. Průběh druhé půle se ale podobá té první. Nedaří se nám, soupeř nás přehrává. V 57. střídá Kořenek Mynaříka ve snaze posílit útočnou aktivitu. Ani on ale nepřinesl zlepšení. Hrajeme zakřiknutě, jako bychom se soupeře báli. Šance nebo jejich náznaky neproměňujeme. Tak se v celkem nezáživném utkání blíží konec a my dostáváme dvě rány z milosti. Ve 45. rychlý útok soupeře, provětrání obrany a brankář nemá šanci. A z následné chyby po rozehrávce opět průnik k naší brance, faul, penalta a konečných 0 : 3. Z pohledu statenického fotbalu den „blbec“.

Zvole – Statenice 2 : 2, poločas 0 : 1

Do Zvole jsme jeli pod dojmem zklamání z utkání doma v pokoře a očekávání zlepšené hry.

Nastoupili jsme v sestavě: Stehlík – Chorvat, Švehla, Šafránek, Karhan P. – Miklík, Toman, Baumel – Pšenička – Gabčo, Maxa.

Kdo byl před týdnem na zápase s Úhonicemi a teď ve Zvoli, nevěřil vlastním očím. Naše mužstvo vstoupilo do utkání sebevědomě, pozorně, s nasazením a touhou odčinit domácí ostudu. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli, přehrávali ho ve středu hřiště a každý náš útok byl nebezpečný. V 17. střílí David Miklík asi z 25 m, těsně vedle. Nadále udržujeme soupeře v uctivé vzdálenosti od naší branky a ve 20. trestáme. Rychlá kombinace ve středu hřiště, přihrávka do přečíslení doleva a Janek Toman si už věděl rady. Obstřelením soupeřova brankáře vyjadřuje stav na hřišti. 0 : 1. Do konce poločasu máme další příležitosti, především těsně vedle hlavička Tomana a ve 45. pak Miklíkovi gólman chytá. Nástup do druhé půle nic nezměnil na naší snaze dovést toto utkání do vítězného konce. Toman sice dostává již ve 46. žlutou kartu, ale opět útočíme. Ve 49. Miklík v dobré pozici nedává (to se mu už stalo v prvé půli, kdy šel sám na brankáře) a soupeř začíná více tlačit. Bohužel musíme konstatovat, že mu tlačí i rozhodčí, především systémem náš hráč do souboje – faul, soupeř do souboje – čistě. V 56. se vyznamenává Stehlík, když chytá jasnou šanci. To se mu daří několikrát i v následujících minutách. Přestože soupeř má územní převahu, skórujeme my. V 70. rozehrává Miklík a Maxa nedává gólmanovi soupeře šanci. 0 : 2. Opět ten zakletý stav. Na hřišti soupeře vedeme 2 : 0. Pokolikáté už. Opět se vkrádá myšlenka. Udržíme to? Odpověď nenechá na sebe dlouho čekat V 72. nás soupeř rozebral ve středu obrany a nekompromisně zakončuje. 1 : 2. Neuběhlo ani dalších pět minut, je proti nám odpískána penalta (kolikátá už) a střelec nezaváhal. 2 : 2. Nám v ochozech nebylo veselo. Do konce daleko, tlak soupeře i nepřesné výroky rozhodčího v náš neprospěch vzbuzovaly vážné obavy, že nepřivezeme ani bod. Mužstvo ale tentokrát ukázalo srdce. Ještě jsme se vzchopili a v nastaveném čase v 94. mohl Matěj Maxa rozhodnout. Bohužel, nestalo se.

Co nám tento zápas ukázal. Že jsme schopni odehrát kvalitní utkání s papírově silnějším soupeřem, že jsme schopni bojovat, že jsme schopni i takovýto přístup brankově i bodově zúročit. Snad schází jediné. Dotáhnout dobře rozehrané zápasy k vítězství. Dobře to po utkání vystihl Janek Toman. Ještě neumíme vyhrávat takovéto zápasy. Tak věřme, že i to se naučíme. Za zmínku k tomuto utkání ještě stojí poznamenat velmi úspěšný návrat Stehlíka do branky (pauza mu prospěla) a dobrý výkon ve svém druhém zápase po zranění Martina Gabča. Ostatní nebudeme jmenovat, protože všichni odvedli poctivý a dobrý výkon.

Tabulka střelců: Maxa, Toman, Šafránek po 3 gólech, 1 gól – Gabčo, Jansa, Miklík, Alexandr, Mynařík, Kořenek, Pšenička

Představujeme naše sponzory a partnery:

UNI-PRAG a.s. poskytuje komplexní služby v oblasti realit, investic a financí a zajišťuje plný odborný právní servis, který poskytuje klientům maximální právní bezpečnost a jistotu při koupi a prodeji nemovitosti.