FK Kosoř B – TJ Sokol Statenice 5:0 (4:0)

Neděle 15. 4. 2018 16:30

Po bojovném výkonu jsme podlehli domácím, kteří měli celý zápas výhodu jednoho hráče v poli navíc.

Vojta, Lukáš, Happy, Fifinka, Dědek, Zaty, Venca, Jura, Cema… To není naše sestava v Kosoři, ale to je výčet absencí, které nás pro tento duel z různých důvodů potkaly a tak jsme do utkání šli pouze v 10 hráčích. Tomuto stavu jsme museli přizpůsobit i naše rozestavení a tak jsme do hry nastoupili bez pozice klasického útočníka. Soupeř začal velmi aktivně a míče létaly kolem naší branky velmi často. Bohužel již v 6.minutě jsme poprvé inkasovali, když si míč nešťastně srazil do branky Ondra. O 3 minuty později mohlo být vyrovnáno, soupeř fauloval před svým vápnem, domácí brankář si nepostavil optimálně zeď, což přečetli Mates s Marcem a druhý jmenovaný trefil břevno domácí branky, míč se odrazil k Ivánkovi, ale ten v těžké pozici a pod tlakem přestřelil. Následně se hra odehrávala více na naší polovině, ale bez výraznějších šancích domácího týmu. Bohužel ve 20.minutě jsme si dali podruhé téměř sami vlastní branku a po nedorozumění v naší defenzivě doklepával útočník soupeř míč do prázdné branky. Po této brance jsme udělali menší přeskupení v záložní řadě a herně nám to určitě prospělo. Domácí měli i nadále převahu, ale i my jsme začali lépe kombinovat a začali se více osmělovat směrem do útoku. Branky však i nadále stříleli jen domácí, po hezké křídelní akci zvyšovali domácí v 33. minutě na rozdíl 3 branek a minutu před koncem úvodní části jsme si nechali dát další poměrně zbytečnou branku.
O poločase jsme si říkali, že naše hra i přes výsledek není vůbec špatná, že musíme i nadále pokračovat, snažit se o kombinaci a trochu zlepšit defenzivní práci ve středu hřiště. Zároveň jsme si připomněli, že není žádný důvod se bát hrát a že budeme zkoušet situace řešit fotbalově za každého stavu.

2.půle začala nejhůře jak mohla, nedůraz na kraji našeho vápna, kdy jsme 2x mohli odvrátit míč a následné rychlé zakončení soupeře a stav byl již 5:0. Kdo čekal, že tímto gólem se domácí nastartují k ještě lepšímu výkonu, tak musel být překvapen. Naopak branka paradoxně pomohla našemu týmu, který začal být čím dál tím nebezpečnější pro soupeřovu branku. Nejdříve pálil 2x z dobré pozice Azim, následně se v sólu objevil Marec, ale v klíčovém momentu nešťastně zapomněl míč za sebou. Poté šel sám na brankáře Franta, ale i jeho zradilo zakončení. To optimálně nevyšlo ani Matesovi, který byl na své straně hodně aktivní. V některých situacích jsme se o šanci připravili sami, například když mohl jít Marec sám na branku a míč mu vzal Franta, který se ale v tom momentu nacházel v ofsajdovém postavení. Naše útočné snažení samozřejmě více otevíralo i naší defenzivu, ale soupeř hrál hodně individuálně s cílem „hlavně si dát každý gól“ a tak jeho pokusy často mířily mimo a nebo byly z méně nebezpečných situací. Utkání tak dospělo do konečné podoby 5:0, kterou skončil i náš poslední zápas s Čisovicemi.

Velká škoda, že jsme k tomuto utkání nemohli jet v optimálnější sestavě, nebo alespoň v 11 lidech. Na krásném hřišti, které se svou kvalitou nedá srovnávat s naším, ani s tím na kterém jsme hráli v Horoměřicích, jsme podali opravdu solidní výkon. Na všech našich hráčích byla vidět snaha řešit situace fotbalově, kombinačně a nebát se udělat kličku i riskantnější řešení. To že někdy kvalita nebyla optimální, to se stává, ale hlavní je, že nepředvádíme odevzdaný výkon a hrajeme fotbal. Zejména ve 2.poločase jsme si nezasloužili prohrát a je velká škoda, že se aspoň 2-3 šance neujali a výsledek jsme trochu nezkorigovali. Oceňuji bojovný výkon od všech hráčů i to, jak jsme si po celý zápas pomáhali a povzbuzovali se. Přestože výsledek není optimální, tak jsme na správné cestě a pokud budeme i dále takto pokračovat, v příštích utkáních se dočkáme zasloužené odměny.

Na závěr ještě doplním ocení od soupeře, který po konci utkání volal Petrovi. Domácí nechápali jak můžeme být stále ještě bez bodu a na poslední pozici. V soutěži potkali výrazně slabší soupeře, kteří ani zdaleka nehráli tak fotbalově jako my. Zároveň to, že hrajeme v 10 zjistili až na samém závěru 1.poločasu, když jeden z náhradníků přepočítal náš počet.

Petr Poulíček – 6 – Výborný výkon, až na 2 menší zaváhání nás podržel a pomáhal týmu svým klidem a dobrou komunikací. Minimálně 3 další branky chytil. Je příjemné jít do zápasu s vědomím, že na brankáře se tým může spolehnout.

Michal Wolf – 5 – Víc jak poločas odehrál s bolestmi a s velkým sebezapřením, ale i tak hrál velmi dobře. Snažil se být aktivní, nabízel se do kombinace a dokud ho nelimitovalo zranění, tak i podporoval ofenzivu. Směrem do defenzivy pracoval poctivě a v týmu soupeře si našel i kamaráda, se kterým se jistě budou těšit na příští setkání.

Ondra Lorenc – 5 – Za vlastní branku nemohl, jelikož míč se několikrát odrazil a nedalo se s tím již nic dělat. Znovu podal nesmírně obětavý a bojovný výkon. Ondra příkladně přistupuje jak k tréninkům, tak i k zápasům. Oceňuji jeho snahu o fotbalovost, každým zápasem je to lepší a lepší. Většina hráčů v našem týmu by se od něj měli učit jak se přistupuje k fotbalu.

Petr Jansa – 7 – Pokud naší defenzivě něco chybělo, tak je to hráč s takovým přehledem jako má Jansik. Spoustu akcí zastavil správným pozičním postavením, častokrát dodal klid naší rozehrávce a všem spoluhráčům dodával svým výkonem potřebné sebevědomí. Velké díky za výpomoc a moc bych si přál, aby nezůstalo pouze u tohoto zápasu, týmu tvá přítomnost obrovsky pomohla.

Matěj Vaško – 5 – Měl to složité, jelikož na něj hrál nejrychlejší hráč soupeře, ale i tak si s ním většinou dokázal poradit. Snažil se pomáhat s rozehrávkou, několikrát dobře přenesl těžiště hry a v druhém poločase výrazně podporoval ofenzivu. V závěru už mu docházeli trochu síly, což vzhledem k porci naběhaných metrů bylo celkem logické. Jeho výkonnost má vzestupnou tendenci a věřím, že tomu tak bude i v dalších zápasech.

Ivan Machálek – 5 – Zatím nejlepší zápas v jarní části. Mohl dát branku, ale situace to nebyla lehká, důležité je, že Ivánek dobře předvídal, kam by se míč mohl odrazit. Občas by se nemusel balonu tak rychle zbavovat, jeho výkon by pak mohl jít ještě více nahoru. Směrem do defenzivy hrál zodpovědně a přes jeho prostor soupeř příliš neútočil.

Ondřej Mareček – 7 – Přesun do středu hřiště mu vyloženě prospěl. Je mnohem více ve hře, často na balonu, skvěle podrží míč, umí přejít soupeře v soubojích 1 na 1. Jeho výkonu chyběl jediný detail, gól, byť při standardní situaci chyběli pouze centimetry, aby míč skončil v síti.

Azim Shaymanov – 6 – V prvním poločase občas neměl s kým hrát, přesto dokázal ve středu hřiště některé míče vybojovat. Ve druhé půli šel nejvýrazněji nahoru, často zakončoval, kombinoval a byl hodně vidět. Ještě by to chtělo malinko víc zapracovat směrem do defenzivy a budete to optimální.

František Fiřt – 5 – Zatím nejlepší výkon v našem dresu, ale limituje ho nerozehranost a slabší kondice. Zároveň se nechává vyprovokovat fauly a drobnými nespravedlnostmi v utkáních. Na míči byl ale velmi silný, souboje 1 na 1 zvládá výborně, až se s týmem víc sehraje a potrénuje, tak přijdou i branky. Více mu seděla hra ve středu hřiště, než na kraji.