Zpravodaj č.4 2007

Vítáme příznivce našeho mužstva a příznivce soupeře na našem hřišti v rámci fotbalového utkání 11. kola Okresního přeboru Praha-západ

Sokol Statenice : Sokol Úhonice

Úvodem:

Omlouváme se našim divákům, že na minulý zápas na domácím hřišti nebyl vydán náš fotbalový zpravodaj v důsledku nemoci vydavatele. Proto v tomto čísle okomentujeme předešlé zápasy, které měly být součástí čísla nevydaného:

Statenice – Dolní Břežany 2 : 1 (0 : 0) 7.kolo

Sestava: Kačena – Chorvat, Švehla, Toman, Mynařík – Miklík, Straka, Šafránek, Baumel – Brumlich, Maxa.

Utkání pro nás nezačalo příliš dobře. V 9.minutě se obnovilo zranění Davidovi Miklíkovi, vystřídal ho Petr Jansa. První velmi dobrý zákrok si připsal v brance Martin Kačena v 10.minutě. Potom se delší dobu na hřišti moc nedělo, pouze ve 20. jsme nastřelili tyč a dvě střely našich hráčů šly vedle. Rovněž soupeř toho v prvé půli mnoho nepředvedl. Druhá půle začala opět skvělým zákrokem našeho gólmana proti střele ze 20.metrů a pak jsme se začali prosazovat. Výsledkem bylo nařízení pokutového kopu proti soupeři v 54. Penaltu s jistotou proměnil Janek Toman. 1 : 0. Bohužel zase jsme si chvíli zdřímli a soupeř po rohovém kopu v 62. vyrovnal na 1 : 1. Po zvýšení našeho tlaku a dobré kombinaci Jansa – Šafránek dal posledně jmenovaný na 2 : 1. Pak jsme ještě nastřelili tyč, několikrát pálili vedle a utkání skončilo. Velmi cenné vítězství. Za zmínku stojí ještě střídání v 84. kdy nastoupil za Maxu Karhan a dvě žluté karty pro naše hráče.

Čisovice – Statenice 3 : 2 (1 : 2) 8.kolo

Sestava: Kačena – Chorvat, Švehla, Straka, Jansa – Karhan, Toman, Pšenička, Baumel – Šafránek, Maxa.

Utkání jsme začali nebojácně a nekompromisně. Naši hráči přistupovali těsně k soupeři a většinu soubojů vyhrávali. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Rychlým přechodem do útoku jsme se dostali ve 14. do přečíslené a Jirka Šafránek chytrým obloučkem přehodil soupeřova gólmana. 0 : 1. Nadále jsme soupeře přehrávali, ale bez gólového efektu. To se povedlo ve 30.minutě, kdy opět po rychlém úniku skóroval Jirka Šafránek po druhé. 0: 2. Následně trefil Janek Toman spojnici tyče a břevna. Skvěle rozehrané utkání jsme si pokazili v závěru 1.půle. Po chybě v rozehrávce a následném faulu kopal soupeř standardní situaci kousek za hranicí šestnáctky, naše zeď se rozestoupila a Kačena byl bezmocný. 1 : 2. Druhou půli jsme opět začali nekoncentrovaně, po chybné rozehrávce jsme soupeře faulovali 52. ve vápně. Penalta, 2 : 2. Pokolikáté už jsme vedení 2:0 neudrželi. Přesto jsme byli nadále lepší, trefovali tyče, zahazovali vyložené příležitosti. A velmi sporné verdikty rozhodčího nám rovněž na klidu nepřidaly. Rozhodování pana rozhodčího vyvrcholilo v 87. kdy po čistém odebrání míče Láďou Švehlou byla proti nám nařízena druhá penalta a po slušném dotazu na pana rozhodčího proč, byl vyloučen Láďa Švehla. Z penalty se soupeř nemýlil. 3 : 2. Pak zavládly silné emoce , zejména naši příznivci cítili oprávněně křivdu. Bohužel ale se s tím nic nedalo dělat. Skutečnost je však taková, že jsme vedení měli udržet. Na hřišti bylo dost zkušených hráčů.

Statenice – Červený Újezd 2 : 0 (0 : 0) 9.kolo

Sestava: Kačena – Chorvat, Švehla, Straka, Jansa – Miklík, Toman, Pšenička, Karhan – Šafránek, Maxa.

Velmi důležité utkání začalo šokem. Již v 1.minutě se zranil Jirka Šafránek, (kotník), ale zkoušel hrát. Měli jsme několik dobrých příležitostí, zejména Matěj Maxa, ale branku jsme netrefili. V 18. střídá Kořenek Šafránka, opět soupeře tlačíme, ale bez efektu. V závěru poločasu dostávají naši hráči Toman a Straka žluté karty a Kačena předvádí jeden ze svých skvělých zákroků. Do druhého poločasu jsme vstoupili rovněž velmi aktivně a ihned využili chybu soupeře v rozehrávce.V 8. byl Michal Kořenek důsledný a hlavou za hranicí vápna přehodil soupeřova brankáře. 1 : 0. Pak se dvakrát dostal do šancí Janek Toman, byla z toho pouze nastřelená tyč. Ve 27. dostává Petr Karhan žlutou kartu a ve 30. nás od pohromy 2x zachraňuje „Káča“. Skvělé zákroky. Ve 35. střídá Maxu Baumel, opět se tlačíme do soupeřova brankoviště. Výsledkem je pak zasloužená branka z kopačky Janka Tomana ve 40. Tento hráč měl v zápase již dost smůly. 2 : 0. Konec zápasu je ve znamení střídání, kdy na hřiště ještě jde Honza Mynařík za Michala Kořenka. Oddechli jsme si, povinné dva body zůstaly doma.

Průhonice – Statenice 2 : 2 (1 : 0) 10.kolo

Sestava: Kačena – Chorvat, Švehla, Straka, Jansa – Miklík, Toman, Baumel, Karhan – Maxa, Pšenička.

Na hřiště soupeře jsme jeli s trochou obav, neboť měl zatím na kontě jedinou porážku a to s lídrem tabulky s Jenčí. Ale zase jsme nebyli podělaný. Tentokrát doprovázela naše mužstvo početná obec fanoušků a zdá se, že rozhodnutí využívat pro dopravu ven autobus bylo správné. Naši fandové byli již od první minuty na hřišti soupeře hodně slyšet a to se také projevilo na výkonu. Se soupeřem jsme hráli víc než vyrovnanou partii. Útoky se střídaly na obou stranách, brankáři byli jistí. Ale naše nezkušenost se opět projevila. Ve 35. jsme chybně rozehrávali směrem dopředu, soupeř přihrávku zachytil a šel sám z naší pravé strany na Kačenu. Nemýlil se a stanovil výsledek poločasu na 1 : 0. S tím se šlo do kabin, ale věřili jsme, že zápas otočíme.Bohužel ale přišlo na začátku 2.půle nepříjemné zranění, kdy Kuba Straka stíhal soupeře u postranní lajny a natáhl si sval. Dál s tím hrát nemohl, vystřídal ho Honza Mynařík. Přesto jsme v tlaku nepolevili, několikrát vystřelili vedle branky. Náš výkon byl odměněn v 73., kdy Štěpán Pšenička chytře z dálky přeloboval gólmana. 1 : 1 a naše euforie pokračovala. V 80. jsme rozehrávali rohový kop a centr Davida Miklíka nekompromisně umístil Matěj Maxa do brány. 1 : 2. Opět jsme měli nakročeno k vítězství, opět jsme stav neudrželi. V závěru utkání zbytečně otálel s odkopem Martin Chorvat, soupeř mu míč sebral a nekompromisně po zemi k tyči trestal. 2 : 2. I přesto se ale zápas vyvedl a za bod jsme byli vděčni. Je to první bod z hřiště soupeře v Okresním přeboru a ten se cení.

14.Jesenice B1012710:395(-10)

Jak shrnout poslední 4 utkání od minulého Zpravodaje. Především statisticky – 4 zápasy, 2 vítězství, 1 remíza, 1 porážka a to ještě vlastní vinou. To je celkem dobré vysvědčení a vyjadřuje i to, že si na jinou soutěž začínáme zvykat. Pokud si všímáte sestav mužstva, dochází k určité stabilizaci jak ve jménech, tak na jednotlivých postech. Kádr týmu od posledního zpravodaje doznal některé změny, především na vlastní popud odešel Brumlich, dál nechce hrát Neudert. Jirka Alexandr už také pomalu uvažuje o konci kariéry a mužstvu chce pomoci, jen když to bude vyloženě nutné. Zraněný je Jarda Novák, na trénincích i v zápasech chybí i naše posila z jara brankář Stehlík. Ostatní hráči soupisky víceméně nechodí. Proto výbor jednal s vedením mužstva, aby prioritou podzimu bylo mít tolik bodů, abychom mohli hrát v klidu na jaře, ale především pak, aby kádr mužstva tvořili jen ti hráči, kteří ve Statenicích hrát chtějí a budou pravidelně chodit. To se myslím v posledních zápasech daří, i když lavička je hodně prořídlá. Věříme ale zkušenostem hráčů, kteří mužstvo táhnou. A na nich i trenéři stavějí.

Představujeme naše sponzory a partnery:

Postupně bychom Vás chtěli seznámit důvěrněji s našimi partnery – sponzory, kteří vstoupili a budou vstupovat finančně nebo kapacitně do našeho klubu. Určitě jste si všimli v minulých Zpravodajích, že loga jednotlivých firem jsou v nich prezentována. Dneska zmíníme především firmu Profilplast Praha, která je v úzkém kontaktu s naší TJ již od roku 1992. Její hlavní náplní činnosti je výroba plastových oken a dveří, zimních zahrad a dalších výrobků z plastu. S naší jednotou je ve vztahu pronajimatel – nájemce a užívá náš objekt sokolovny jako výrobní prostory. Za dobu tohoto nájemního vztahu financovala modernizaci objektu, především výměnou oken a výstavbou ústředního topení. Zajistila provedení přístavby objektu, dostavbu parkovacích prostor a opěrných zdí. Klubu platí v rámci nájemní smlouvy finanční prostředky, díky kterým můžeme zajišťovat i rozvoj našeho sportovního areálu. Za dlouhodobou spolupráci patří firmě Profilplast Praha ze strany Sokola poděkování.

První firmou, která sponzorsky vstoupila do našeho klubu v letošním roce je firma PRINTELLI s.r.o., která je zástupcem společností Microplex a Citizen pro Č.R., distributorem průmyslových tiskáren a dokončovacích strojů pro bankovní a pojišťovací instituce, distribuční a logistické centra, v neposlední řadě dodavatel “IT“ technologií do průmyslových odvětví a výrobních celků . Od svého vstupu do našeho klubu především očekává zkvalitnění podmínek pro rozvoj místního fotbalu a vrácení fanoušků a jejich fandovství zpět do ochozů našeho hřiště. Dále v současné době jsou uzavřeny sponzorské smlouvy s firmami UNI-PRAG a.s. a DŘEVOBIS s.r.o. Jejich prezentaci uvedeme v dalším čísle Zpravodaje. Jednání s dalšími dvěma subjekty je ve stadiu před podpisem smlouvy.

Co nás čeká do konce podzimní sezony:

Zbytek podzimní sezony je ve znamení především domácích zápasů. Po dnešním utkání hrajeme ve Zvoli (loňský účastník I.B třídy) a sezonu končíme dvěma zápasy na našem hřišti. Hostíme Choteč a Hostivice. Přáním je, abychom ve zbylých zápasech uhráli 9 bodů, což znamená zvítězit doma ve všech utkáních. Jaro by pak bylo mnohem klidnější. Po velice pozitivní zkušenosti ze „zájezdu“ do Průhonic bychom rádi pozvali znovu a ještě ve větším množství fanoušky na toto utkání. Autobus odjíždí od prodejny dne 3.11. ve 12,15 hodin, po návratu je ještě hodně času na dobrý grog a pivo v restauraci ve Statenicích.

Vážení čtenáři Zpravodaje.
Děkujeme, že jste si našli cestu na naše hřiště v této podzimní době. Přejeme Vám dobrý prožitek za zápasu a naše vítězství a samozřejmě i úspěch v naší fotbalové tombole.